Pronájem obecních vodohospodářských sítí

Proč obec pronajímá své vodovodní a kanalizační rozvody fy ČEVAK České Budějovice, když vlastní majetkový podíl v akciové společnosti Kanalizace a vodovody Starý Plzenec?

Občané pro obec zastávají názor, že pro naši obec by bylo výhodnější pronajímat své vodovodní a kanalizační sítě právě společnosti Kanalizace a vodovody Starý Plzenec, a to jak z důvodu, že obec vlastní ve společnosti majetkový podíl, tak z důvodu blízkosti sídla této společnosti, což zlevňuje případné servisní zásahy. Záleželo by samozřejmě na přesném znění případné nové smlouvy.
Mám osobní zkušenost s poměrně značnými náklady spojenými s pouhým zaplombováním mnou instalovaného vodoměru od fy ČEVAK České Budějovice, kdy mi byla mimo jiné účtována doprava z jejich pobočky Přeštice a zpět firemní Škodou Fabia ve výši 15 Kč/km, tj. těžko uvěřitelných 600 Kč.

Občané pro obec hledají řešení, jak zlevnit vodné a stočné pro naše občany. Kromě chystaného vlastní zdroje obecní vody a vodojemu je to právě revize smlouvy týkající se nájmu našich vodohospodářských sítí, a případné změny provozovatele.

Ondřej Maglić

Příspěvek byl publikován v rubrice Infrastruktura, Úřad. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.