Aleš Pojar (1985)

servisní technik robotiky, elektrikář, dobrovolný hasič SDH Šťáhlavy

Jmenuju se Aleš Pojar, narodil jsem se 11/1985 v Sušici. Po povinné školní docházce, kterou jsem absolvoval v Plánici,  jsem odešel studovat do Plzně. Už tenkrát jsem věděl, že se zpět nevrátím. Plzeň a blízké okolí mě uchvátilo. Psal se rok 2010, když jsem poznal obec Šťáhlavy. Tak se mi zde zalíbilo, že jsem si koupil malý pozemek v klidné části obce – v ulici Kozelská. Zde jsem si také postavil rodinný domek. Když byly práce na baráčku hotové 0(téměř hotové), začal jsem se zajímat o dění v obci. Přihlásil jsem se k dobrovolným hasičům, kde se snažím být platným a aktivním členem – jak na soutěže, tak ve výjezdové jednotce obce.

Práce by měla být i koníčkem, a proto jsem se po skončení studií dal na dráhu elektrikáře (obor který, jsem studoval). Po čase větších či menších úspěchů jsem přešel zdárně do oboru robotika, o kterou se zajímám jak v pracovním, tak i soukromém životě.  V tom pracovním převážně pomáhám s realizací a modernizací stájových technologií, opravuji porouchané roboty i zajišťuji pravidelný servis.

Proč jsem se vlastně přihlásil do kandidatury do naší obce? Důvodů je několik, ale asi ty nejzákladnější jsou, že bych chtěl pomoci, aby se nám zde žilo lépe, aby se žilo lépe našim dětem, aby si měly kde hrát a aby byly pokud možno v bezpečí. Pozornost by se také měla více zaměřit na naše starší spoluobčany, kteří naší obec zvelebovali dlouze před námi, aby měli možnost důstojně v naší obci dožít – je třeba se tedy zaměřit na klidové zóny v obci, kde by si lidé mohli sednout pod stín a v klidu pozorovat cvrkot.